Youtube Twitter Facebook
Lions Club Baner

Od 1 stycznia 2004 r. ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych pozwala każdemu podatnikowi przekazać 1% należnego podatku - zamiast do budżetu państwa - na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Zasilając fundusze różnych organizacji pożytku publicznego, można zmniejszać z tego tytułu podatek dochodowy do wysokości kwoty stanowiącej 1% należnego podatku dochodowego. W 2007 roku zmieniły się w istotny sposób zasady korzystania z tej ulgi. Teraz urząd skarbowy przekaże wpłatę organizacji pożytku publicznego o ile w zeznaniu podatkowym wskażemy nazwę organizacji i jej numer KRS.Narodowy Bank Polski nie będzie pobierał prowizji od urzędów skarbowych przy wpłatach dla organizacji pożytku publicznego (tak informacja Biura Prasowego NBP 7 stycznia 2007) - czyli możemy mieć pewność, że cały 1% naszego podatku bez żadnych potrąceń powinien wpłynąć na konto wybranej organizacji.

 

Zapraszamy do wpłat 1% należnego podatku na rzecz LC Kraków – Stare Miasto. Klub jest organizacją pożytku publicznego od 3 czerwca 2004 r.:

Nr rej. KRS – 0000101426

 

 

II Koncert „Dzieci dzieciom”

Lions Club Kraków - Stare Miasto znowu postawił na dzieci. Wspólnie z Fundacją dla AGH i Zespołem Szkół Specjalnych nr 14 w Nowej Hucie, z którym współpracujemy od ponad 10 lat, zorganizował II charytatywny koncert „Dzieci dzieciom”. Gospodarzem wydarzenia, podobnie jak w zeszłym roku, był Teatr Ludowy. Wychodząc z założenia, że dziecko najlepiej zrozumie inne dziecko, organizatorzy zaprosili na scenę i na widownię przede wszystkim dzieci. W czasie dwugodzinnego koncertu na dużej scenie Teatru Ludowego wystąpili młodzi tancerze z zespołu Mały Krakus, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 14, XII-go Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, Lart Studio oraz soliści: Tobiasz i Helena Wiercichowscy. Gościem specjalnym był stypendysta Lions Club Kraków - Stare Miasto, pianista Grzegorz Płonka, laureat ogólnopolskiego plebiscytu „Człowiek bez barier”. Całość prowadził aktor Piotr Piecha wraz z ludową kapelą „Pani od Muzyki”. W sumie w imprezie udział wzięła prawie setka dzieci. Dla wielu z nich było to ogromne, niezapomniane przeżycie.

 

Twój adres IP: 18.205.26.39