Youtube Twitter Facebook
Lions Club Baner

Od 1 stycznia 2004 r. ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych pozwala każdemu podatnikowi przekazać 1% należnego podatku - zamiast do budżetu państwa - na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Zasilając fundusze różnych organizacji pożytku publicznego, można zmniejszać z tego tytułu podatek dochodowy do wysokości kwoty stanowiącej 1% należnego podatku dochodowego. W 2007 roku zmieniły się w istotny sposób zasady korzystania z tej ulgi. Teraz urząd skarbowy przekaże wpłatę organizacji pożytku publicznego o ile w zeznaniu podatkowym wskażemy nazwę organizacji i jej numer KRS.Narodowy Bank Polski nie będzie pobierał prowizji od urzędów skarbowych przy wpłatach dla organizacji pożytku publicznego (tak informacja Biura Prasowego NBP 7 stycznia 2007) - czyli możemy mieć pewność, że cały 1% naszego podatku bez żadnych potrąceń powinien wpłynąć na konto wybranej organizacji.

 

Zapraszamy do wpłat 1% należnego podatku na rzecz LC Kraków – Stare Miasto. Klub jest organizacją pożytku publicznego od 3 czerwca 2004 r.:

Nr rej. KRS – 0000101426

 

 

We Run We Serve!

LC Kraków Stare Miasto wspiera Freedom Charity Run. Cel tego biegu w 2015 roku była pomoc łotewskim dzieciom chorym na raka oraz kontynuacja pomocy dla dzieci na Ukrainie. W dniach od 3 do 12 września 2015 odbył się już trzeci z rzędu bieg. Jego trasa przebiegała przez terytorium: Polski, Litwy i Łotwy, a w jego organizację zaangażowało się łącznie, wraz z Niemcami, Estonią i Ukrainą, aż 6 krajów. Patronami biegu byli prezydenci Polski, Litwy i Łotwy: Lech Wałęsa, Valdas Adamkus, Vaira Vike – Freiberga oraz ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel.

Szerzej o biegu na stronie www.freedom-charity-run.com/pl/index.html

Twój adres IP: 44.201.72.250