Youtube Twitter Facebook
Lions Club Baner

Od 1 stycznia 2004 r. ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych pozwala każdemu podatnikowi przekazać 1% należnego podatku - zamiast do budżetu państwa - na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Zasilając fundusze różnych organizacji pożytku publicznego, można zmniejszać z tego tytułu podatek dochodowy do wysokości kwoty stanowiącej 1% należnego podatku dochodowego. W 2007 roku zmieniły się w istotny sposób zasady korzystania z tej ulgi. Teraz urząd skarbowy przekaże wpłatę organizacji pożytku publicznego o ile w zeznaniu podatkowym wskażemy nazwę organizacji i jej numer KRS.Narodowy Bank Polski nie będzie pobierał prowizji od urzędów skarbowych przy wpłatach dla organizacji pożytku publicznego (tak informacja Biura Prasowego NBP 7 stycznia 2007) - czyli możemy mieć pewność, że cały 1% naszego podatku bez żadnych potrąceń powinien wpłynąć na konto wybranej organizacji.

 

Zapraszamy do wpłat 1% należnego podatku na rzecz LC Kraków – Stare Miasto. Klub jest organizacją pożytku publicznego od 3 czerwca 2004 r.:

Nr rej. KRS – 0000101426

 

 

Spektakl teatralno-muzyczny w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie

 

 

W poniedziałek 12 stycznia 2015 roku w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie odbyło się karnawałowe spotkanie teatralno-muzyczne zorganizowane przez Fundację Pro Musica Bona przy współpracy z Lions Club Kraków Stare Miasto. W pierwszej części spotkania odbyło się przedstawienie pt. „Sen Aniołów” przedstawione przez wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie. Dramat w czterech aktach ujmował za serce i udowadniał, że Anioły mogą być i powinny być wśród nas. Przedstawienie wyreżyserowała Stanisława Szczepaniak. W drugiej części wystąpili podopieczni Fundacji Pro Musica Bona, z których kilka osób otrzymało stypendia LC Kraków Stare Miasto. Zebrani usłyszeli koncert młodych, utalentowanych muzyków, a wśród nich skrzypaczkę Magdalenę Turek, Michała Balasa (wiolonczela), Wojciecha Zielińskiego (ksylofon) i Szymona Nehringa (fortepian). W spotkaniu uczestniczyli sympatycy i przyjaciele Fundacji, przedstawiciele LC Kraków Stare Miasto oraz krakowskich klubów Rotary.

 

Informacje dodatkowe:

Sen Aniołów - program (plik pdf)

Dom Samopomocy Skawina - broszura (plik pdf)

Program koncertu - program (plik pdf)

 

Galeria

 

Twój adres IP: 44.201.72.250