Youtube Twitter Facebook
Lions Club Baner

Od 1 stycznia 2004 r. ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych pozwala każdemu podatnikowi przekazać 1% należnego podatku - zamiast do budżetu państwa - na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Zasilając fundusze różnych organizacji pożytku publicznego, można zmniejszać z tego tytułu podatek dochodowy do wysokości kwoty stanowiącej 1% należnego podatku dochodowego. W 2007 roku zmieniły się w istotny sposób zasady korzystania z tej ulgi. Teraz urząd skarbowy przekaże wpłatę organizacji pożytku publicznego o ile w zeznaniu podatkowym wskażemy nazwę organizacji i jej numer KRS.Narodowy Bank Polski nie będzie pobierał prowizji od urzędów skarbowych przy wpłatach dla organizacji pożytku publicznego (tak informacja Biura Prasowego NBP 7 stycznia 2007) - czyli możemy mieć pewność, że cały 1% naszego podatku bez żadnych potrąceń powinien wpłynąć na konto wybranej organizacji.

 

Zapraszamy do wpłat 1% należnego podatku na rzecz LC Kraków – Stare Miasto. Klub jest organizacją pożytku publicznego od 3 czerwca 2004 r.:

Nr rej. KRS – 0000101426

 

 

Świąteczne Jasełka w wykonaniu dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Krakowie w Restauracji Wierzynek

 

W dniu 16 grudnia 2014 r. w sali koncertowej Restauracji Wierzynek na Rynku Głównym Krakowie odbyły się imponujące w formie aktorskiej i reżyserskiej Świąteczne Jasełka w wykonaniu dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Krakowie (aktualnie Centrum Administracyjne Nr 1 w Krakowie, ul. Dunajewskiego 5). Po przedstawieniu Właściciel Restauracji Wierzynek po raz kolejny, 3 raz z rzędu zaprosił Uczestników na świąteczną kolację. Na zakończenie przedstawiciele LC Kraków Stare Miasto wręczyli dzieciom z Domu Dziecka okolicznościowe paczki świąteczne ze słodyczami. W spotkaniu wzięło udział około 75 dzieci wraz z opiekunami.

 

Galeria

Twój adres IP: 44.200.82.149