Youtube Twitter Facebook
Lions Club Baner

Od 1 stycznia 2004 r. ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych pozwala każdemu podatnikowi przekazać 1% należnego podatku - zamiast do budżetu państwa - na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Zasilając fundusze różnych organizacji pożytku publicznego, można zmniejszać z tego tytułu podatek dochodowy do wysokości kwoty stanowiącej 1% należnego podatku dochodowego. W 2007 roku zmieniły się w istotny sposób zasady korzystania z tej ulgi. Teraz urząd skarbowy przekaże wpłatę organizacji pożytku publicznego o ile w zeznaniu podatkowym wskażemy nazwę organizacji i jej numer KRS.Narodowy Bank Polski nie będzie pobierał prowizji od urzędów skarbowych przy wpłatach dla organizacji pożytku publicznego (tak informacja Biura Prasowego NBP 7 stycznia 2007) - czyli możemy mieć pewność, że cały 1% naszego podatku bez żadnych potrąceń powinien wpłynąć na konto wybranej organizacji.

 

Zapraszamy do wpłat 1% należnego podatku na rzecz LC Kraków – Stare Miasto. Klub jest organizacją pożytku publicznego od 3 czerwca 2004 r.:

Nr rej. KRS – 0000101426

 

 

Joe Preston Prezydent Lions Clubs International promuje kolejny Światowy Festiwal Piosenki dla Niewidomych

W dniu 14 października 2014 na Islandii odbył się Lions World Sight Day. W czasie odbytych licznych spotkań przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Światowego Festiwalu Piosenki dla Niewidomych spotkali się również z Joe Prestonem Prezydentem Lions Clubs International, który poparł gorąco inicjatywę 4 krakowskich klubów lionowskich. Pan Prezydent otrzymał płytkę z nagraniami piosenek z I Festiwalu, który odbył się w 2013 roku.

 

Twój adres IP: 44.200.82.149