Youtube Twitter Facebook
Lions Club Baner
Polish English

Od 1 stycznia 2004 r. ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych pozwala każdemu podatnikowi przekazać 1% należnego podatku - zamiast do budżetu państwa - na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Zasilając fundusze różnych organizacji pożytku publicznego, można zmniejszać z tego tytułu podatek dochodowy do wysokości kwoty stanowiącej 1% należnego podatku dochodowego. W 2007 roku zmieniły się w istotny sposób zasady korzystania z tej ulgi. Teraz urząd skarbowy przekaże wpłatę organizacji pożytku publicznego o ile w zeznaniu podatkowym wskażemy nazwę organizacji i jej numer KRS.Narodowy Bank Polski nie będzie pobierał prowizji od urzędów skarbowych przy wpłatach dla organizacji pożytku publicznego (tak informacja Biura Prasowego NBP 7 stycznia 2007) - czyli możemy mieć pewność, że cały 1% naszego podatku bez żadnych potrąceń powinien wpłynąć na konto wybranej organizacji.

 

Zapraszamy do wpłat 1% należnego podatku na rzecz LC Kraków – Stare Miasto. Klub jest organizacją pożytku publicznego od 3 czerwca 2004 r.:

Nr rej. KRS – 0000101426

 

 

Licytacja koszulek „Freedom Charity Run” A.D. 2020

Podczas październikowego spotkania klubowego przeprowadzona została błyskawiczna licytacja 5 oficjalnych koszulek biegu „Freedom Charity Run” organizowanego przez kluby Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions. Koszulki otrzymaliśmy od organizatorów biegu, którego celem w roku 2020 było podkreślenie wagi dobrosąsiedzkich relacji polsko niemieckich oraz zbiórka pieniędzy na wyposażenie Domu dla Dzieci Autystycznych w Poznaniu i rozbudowę  szkoły w Kibeho, w Rwandzie. To już ósme przedsięwzięcie i powód do satysfakcji jednego z głównych organizatorów biegu kol. Mariusza Szeiba (LC Poznań „Rotunda”). W tym roku, w związku z okrągłą rocznicą zakończenia II Wojny Światowej trasa łączyła Gdańsk, gdzie wojna się rozpoczęła z Berlinem, gdzie się zakończyła. Freedom Charity Run odbywał się też w USA, Japonii, na Litwie, Łotwie, w Niemczech i oczywiście w Polsce.

Po licytacji kilku naszych kolegów będzie mogło teraz pobiegać, promując tę szczytną akcję, a dochód wsparł inicjatywę organizatorów biegu i działania charytatywne LC Kraków SM.

Zainteresowanych samym biegiem i jego wsparciem odsyłamy do strony biegu: http://freedomcharityrun.org/.

Twój adres IP: 44.200.30.73