Youtube Twitter Facebook
Lions Club Baner

Od 1 stycznia 2004 r. ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych pozwala każdemu podatnikowi przekazać 1% należnego podatku - zamiast do budżetu państwa - na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Zasilając fundusze różnych organizacji pożytku publicznego, można zmniejszać z tego tytułu podatek dochodowy do wysokości kwoty stanowiącej 1% należnego podatku dochodowego. W 2007 roku zmieniły się w istotny sposób zasady korzystania z tej ulgi. Teraz urząd skarbowy przekaże wpłatę organizacji pożytku publicznego o ile w zeznaniu podatkowym wskażemy nazwę organizacji i jej numer KRS.Narodowy Bank Polski nie będzie pobierał prowizji od urzędów skarbowych przy wpłatach dla organizacji pożytku publicznego (tak informacja Biura Prasowego NBP 7 stycznia 2007) - czyli możemy mieć pewność, że cały 1% naszego podatku bez żadnych potrąceń powinien wpłynąć na konto wybranej organizacji.

 

Zapraszamy do wpłat 1% należnego podatku na rzecz LC Kraków – Stare Miasto. Klub jest organizacją pożytku publicznego od 3 czerwca 2004 r.:

Nr rej. KRS – 0000101426

 

 

Koncert galowy I Światowego Festiwalu Piosenki dla Osób Niewidomych "Głos z serca"

W dniu 20 listopada 2013 r. w Teatrze im. Słowackiego odbył się koncert galowy I Światowego Festiwalu Piosenki dla Osób Niewidomych "Głos z serca". Festiwal miał na celu promocję utalentowanych wokalistów niewidomych lub niedowidzących, którzy mogliby być zauważeni w środowisku artystycznym i rozpocząć prawdziwą karierę zawodową. Jury festiwalu pod przewodnictwem Jensa Troestera z Niemiec przyznało nagrody: I - Gražvydas Sidiniauskas z Litwy, II – Anna Rossa z Polski i III – Silvia Mattia z Włoch. W festiwalu wystąpiło 28 wykonawców z takich państw jak: Islandia, Litwa, Rosja, Rumunia, Szwecja, Węgry, Włochy, Ukraina, USA i Polska. Honorowy patronat nad festiwalem objął Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych i sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Jarosław Duda, prezydent miasta Jacek Majchrowski oraz marszałek Małopolski Marek Sowa. Patronat medialny nad festiwalem objęła Polska Agencja Prasowa.

I Festiwal Piosenki dla Osób Niewidomych odbył się w Krakowie, w mieście wyróżnionym przez Komisję Europejską w konkursie Access City Award 2011 za inicjatywy ułatwiające życie osobom niepełnosprawnym. Festiwal zainicjowały i zorganizowały wszystkie cztery krakowskie kluby Lions.

Więcej informacji na stronie: http://lionsfestival.jordan.pl/pl/

 

Twój adres IP: 3.85.143.239