Youtube Twitter Facebook
Lions Club Baner

Od 1 stycznia 2004 r. ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych pozwala każdemu podatnikowi przekazać 1% należnego podatku - zamiast do budżetu państwa - na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Zasilając fundusze różnych organizacji pożytku publicznego, można zmniejszać z tego tytułu podatek dochodowy do wysokości kwoty stanowiącej 1% należnego podatku dochodowego. W 2007 roku zmieniły się w istotny sposób zasady korzystania z tej ulgi. Teraz urząd skarbowy przekaże wpłatę organizacji pożytku publicznego o ile w zeznaniu podatkowym wskażemy nazwę organizacji i jej numer KRS.Narodowy Bank Polski nie będzie pobierał prowizji od urzędów skarbowych przy wpłatach dla organizacji pożytku publicznego (tak informacja Biura Prasowego NBP 7 stycznia 2007) - czyli możemy mieć pewność, że cały 1% naszego podatku bez żadnych potrąceń powinien wpłynąć na konto wybranej organizacji.

 

Zapraszamy do wpłat 1% należnego podatku na rzecz LC Kraków – Stare Miasto. Klub jest organizacją pożytku publicznego od 3 czerwca 2004 r.:

Nr rej. KRS – 0000101426

 

 

Budowa Centrum Pokoju w Oświęcimiu

W drugiej połowie 2013 roku planuje się rozpoczęcie budowy Centrum Pokoju w Oświęcimiu. Na spotkaniu LC Kraków – Stare Miasto w marcu br. Janusz Marszałek z LC Oświęcim, były Prezydent Miasta Oświęcim przedstawił informację o celach i zakresie tej cennej inicjatywy, której jest też koordynatorem. Centrum ma upamiętniać tragiczne czasy ostatniej wojny i jej ofiary oraz uczyć kolejne pokolenia jak nie popełniać takich błędów przeszłości. Ma przypominać, że życie ludzkie powinno być chronione. Kopiec służyć będzie jako centrum kongresowe, mediacyjne i miejsce spotkań ludzi dobrej woli z całego świata. Budowla ma mieć średnicę 100 m i wysokość 35 m z możliwością wejścia na jej szczyt, a sala kongresowa pomieści 800 osób. Dodatkowo zaprojektowano salę kinową, sale seminaryjne, centrum prasowe i salę ekspozycyjną.

Twój adres IP: 44.200.40.195