Od 1 stycznia 2004 r. ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych pozwala każdemu podatnikowi przekazać 1% należnego podatku - zamiast do budżetu państwa - na rzecz organizacji pożytku publicznego.
Zasilając fundusze różnych organizacji pożytku publicznego, można zmniejszać z tego tytułu podatek dochodowy do wysokości kwoty stanowiącej 1% należnego podatku dochodowego. W 2007 roku zmieniły się w istotny sposób zasady korzystania z tej ulgi. Teraz urząd skarbowy przekaże wpłatę organizacji pożytku publicznego o ile w zeznaniu podatkowym wskażemy nazwę organizacji i jej numer KRS.Narodowy Bank Polski nie będzie pobierał prowizji od urzędów skarbowych przy wpłatach dla organizacji pożytku publicznego (tak informacja Biura Prasowego NBP 7 stycznia 2007) - czyli możemy mieć pewność, że cały 1% naszego podatku bez żadnych potrąceń powinien wpłynąć na konto wybranej organizacji.
Zapraszamy do wpłat 1% należnego podatku na rzecz LC Kraków – Stare Miasto. Klub jest organizacją pożytku publicznego od 3 czerwca 2004 r.:
Nr rej. KRS – 0000101426
I Światowy Festiwal Piosenki dla Osób Niewidomych i Słabowidzących
- Szczegóły
- Kategoria: 2012 - 2013 rok
- Opublikowano: piątek, 08, luty 2013 19:02
- Odsłony: 4300
I Światowy Festiwal Piosenki dla Osób Niewidomych i Słabowidzących – Sounds from the Heart
Cztery krakowskie kluby Lions: Stare Miasto, Bona Sforza, Śródmieście i Stańczyk są inicjatorami i pomysłodawcami festiwalu. W dniu 7 listopada 2012 roku w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej II stopnia w Krakowie odbyły się przesłuchania kandydatów. Wykonawców oceniało jury pod przewodnictwem Pana Prof. Stefana Wojtasa dyrektora Szkoły Muzycznej. W skład jury weszli m.in. Panowie Zbigniew Wodecki, Jan Poprawa i Andrzej Zarycki.
Kolejne przesłuchanie i kwalifikacje do festiwalu ze strony Klubów odbyły się 18 grudnia 2012 roku w hotelu Galaxy w Krakowie. Kluby wybrały Ł. Żelichowskiego i A. Rossę.